Zmiany w Grupie Astropolis

Jak już pewnie zauważyliście, status moich działań w temacie astronomii i astrofotografii znacząco się rozszerzył. Coś, czym zajmowałem się „po godzinach” staje się sensem życia – także zawodowego. Któż z nas nie marzy o tym, żeby móc skupić się w 100% na pasji i jej okolicach?

W dążeniach do realizacji tego planu nie jestem odosobniony. Znalazł się jeszcze jeden szaleniec, który w Grupę Astropolis zainwestuje swój czas i oszczędności. W tym miejscu oficjalnie witam nowego partnera – Jacka Zbroińskiego (na forum Jazz), z którym, na gruncie prywatnym, o naszych marzeniach rozmawiamy od bardzo dawna.

Jacek partycypuje we wszystkich moich działaniach stając się udziałowcem nowej spółki nazwanej roboczo – Grupa Astropolis. Połączenie naszego kapitału pozwali znacząco przyspieszyć realizację planu i zaoferować Wam pierwsze gotowe projekty już w najbliższych miesiącach.

Polem zainteresowań naszej nowej spółki jest ogólnie pojmowana nisza astronomiczna. Strategię, w szczególności, dzielimy na kilka kanałów:

  • tworzenie treści (media),
  • budowa i animacja społeczności,
  • produkcja sprzętu astronomicznego,
  • import i sprzedaż sprzętu astronomicznego
  • innowacyjne badania i działalność edukacyjna
  • wydawnictwa drukowane (książki, albumy)
  • inne…

Bynajmniej nie oznacza to końca mojej działalności 'non-profit’. Przeciwnie. Im bardziej będzie rozwijać się nasza komercyjna część spółki, tym więcej możemy sfinansować po stronie 'non-profit’. Mam nadzieję, że to dopiero początek czegoś naprawdę wyjątkowego, bo nie kojarzę, żeby w naszym kraju powstawały tego typu firmy, w szczególności w tej pięknej dziedzinie, jaką jest pasja do gwiazd.

Za niecałe dwa tygodnie startuje projekt Astromarket.pl. Myślę, że naszedł czas, żeby przedstawić zespół zaangażowany w tę inicjatywę.

1. Jacek Zbroiński (Jazz) – partner, specjalista w dziedzinie relacji handlowych i negocjacji. Ma 38 lat, ojciec dwóch córek i mąż jednej żony. Kocha astronomię i motocykle. Od początku swojej kariery zawodowej związany z handlem. W 1999 rozpoczął pracę w branży IT. Przez ostatnie 8 lat pracuje dla korporacji na wysokich stanowiskach menadżerskich. Z astronomią związany jest od blisko 10 lat. W ostatnim czasie coraz częściej poświęca czas nad doskonaleniem warsztatu astrofotograficznego kosztem starej miłości – wizuala. Jacek cieszy się, że będzie mógł budować coś nowego powiązanego ze swoim hobby.

2. Jerzy Pogorzelski (E.Eri) – wielkie doświadczenie na polu e-commerce, znawca narzędzi i strategii wspierających sprzedaż internetową. Pasjonat astronomii, w szczególności gwiazd zmiennych. W Astromarkecie odpowiada za relacje z klientami i zarządzanie bazą produktową. Bez niego projekt Astromarketu nie miałby szansy powstać tak szybko.

3. Krzysztof Kania – w astronomii nowy, ale uczy się bardzo szybko. Jego specjalnością jest budowanie relacji międzynarodowych. Odpowiada za kontakty i współpracę z producentami na całym świecie nawiązując z nimi przyjacielskie więzi. Wcześniej przez wiele lat związany z branżą reklamową i paliwową.

4. Michał Polak – od 2 lat odpowiada za stronę informatyczną projektów Astropolis. Wyjątkowo utalentowany programista z ogromnym doświadczeniem w ekosystemach internetowych. W Astromarkecie udostępni Wam wiele unikatowych narzędzi ułatwiających poruszanie się po ofercie. Do pracy przyjeżdża wielkim, głośnym motocyklem, zajmującym dwa miejsca parkingowe.

5. Adam Jesionkiewicz – do moich zadań należy,… chyba wszystko. Po troszę jestem inwestorem, wizjonerem, strategiem, grafikiem, menadżerem; gotuję, sprzątam, parzę kawę, a w wolnych chwilach leczę uzależnienie od astrofotografii. Staram się spinać to wszystko do kupy w jedną filozofię i dbam, aby ten drakkar posuwał się do przodu z możliwie największą prędkością. Mam 37 lat, cudowną córeczkę i żonę, która jest także zaangażowana w nasze projekty astronomiczne. Bez niej nigdy nie opanowałbym kwestii biurokratycznych i ogólnie finansowych. Studzi także mój chory zapał do wielu pomysłów z natury skazanych na porażkę.

 

Autor: Adam Jesionkiewicz

Pasjonat nowych technologii, popularyzator nauki i astronomii. Astrofotograf kosmicznych cudów. Założyciel najpopularniejszego polskiego forum dla miłośników piękna nocnego nieba.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.