Tłumacz na Astropolis.pl

tlumaczAstropolis wpadło z hukiem w środowisko astronomiczne – na co dzień spokojne, uporządkowane, wręcz – senne. Serwis zmienił wszystko, od dostępu do informacji, poprzez komunikację społeczności. A to dopiero początek. Dzień w dzień projekt rozwija kilkuosobowa grupa pracująca po kilkanaście godzin na dobę. Poprawiamy nie tylko błędy, ale realizujemy kolejne punkty rozwoju z naszej czek-listy.

Dzisiaj oddajemy do Waszych rąk nową, prostą, aczkolwiek niezwykle pożyteczną funkcję tłumaczenia artykułów, które nie są napisane po polsku. Od teraz nie musisz znać języków obcych żeby zrozumieć kontekst zagranicznych materiałów, których, z racji senności polskiego środowiska, przytłaczająca większość jest po angielsku.

Wierzę, że ta funkcja otwiera nowe możliwości także w sferze edukacyjnej, a pełne zintegrowanie z Astropolis pozwala traktować ją całkowicie transparentnie.

Z technicznego punktu widzenia, jako silnik tłumaczący użyliśmy system stworzony przez Google. Dzięki doskonałemu API możliwości są nieograniczone, a trzeba pamiętać, że tłumacz w wersji polskiej jest dopiero we wczesnej fazie rozwoju i z każdym miesiącem będzie stawał się coraz lepszy.

Jako przykład użytej funkcji możecie zobaczyć tę wiadomość:
http://www.astropolis.pl/astropolis/szkice-astronomiczne/historyczne-szkice-saturn-1884r/

Dostępne są dwa przyciski – oryginał w języku obcym; oraz wersja tłumaczona na polski.

Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodoba, a wielu osobom otworzy świat bogaty w nowe informacje.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Astropolis.pl

Autor: Adam Jesionkiewicz

Pasjonat nowych technologii, popularyzator nauki i astronomii. Astrofotograf kosmicznych cudów. Założyciel najpopularniejszego polskiego forum dla miłośników piękna nocnego nieba.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.