Wstęga Bernarda naszą dumą narodową

Nie Jędrzejczak, nie Małysz, nie Saleta – ale nasz Michał Kałużny, dorobił mi dzisiaj pawi ogon. Naprawdę jestem dumny, kiedy ktoś z naszego środowiska doceniany jest na arenie międzynarodowej. To naprawdę wspaniałe uczucie, w końcu razem doskonalimy swoje umiejętności i nic tak nie cieszy, jak sukces kolegi. No może trochę przesadziłem – swój sukces smakuje jeszcze lepiej.

Zdjęcie Michała wygrało cykliczny turniej „fotografia miesiąca” na znanym forum astrofotografii DSLR – Digital Astro. W najbliższych dniach zdjęcie Papatkiego możecie podziwiać na głównej stronie wspomnianej grupy dyskusyjnej.

Przy okazji zapytałem Michała, czy to zdjęcie zrobił celowo na ten konkurs – stwierdził: „Nie, po prostu lubię Oriona – a jako że dali taki temat i fotki konkurencji nie były porywające to wrzuciłem”. No i dobrze, że wrzuciłeś. Bardzo dobrze. Możemy robić zdjęcia bardzo dobre, co najmniej na światowym poziomie, a wielokrotnie przewyższające resztę świata.

Jeszcze raz Michał gratuluję świetnego zdjęcia, tym bardziej, że wykonanego umiarkowanym sprzętem, dostępnym naprawdę wielu astrofotografom. Zdjęcie w pełnej krasie możecie podziwiać w wątku na Astro-Forum.org, a poniżej zrzut ekranu z Digital Astro.

Przy okazji przypomnę, że niedawno inne zdjęcie Miachała trafiło do znanego serwisu astronomicznego – Space.com. Mówię o przepięknym zdjęciu komety McNaught. Nie mógłbym nie wykorzystać okazji, żeby pochwalić się swoją obecnością na Space.com. Mi udało się tam trafić z kilkoma zdjęciami z tranzytu Wenus. Niby nic, a jednak miło się robi na ambicji.

Zachęcamy wszystkich do wysyłania swoich ciekawych prac w świat. Szczęście samo nie przyjdzie. Ktoś musi te zdjęcia zobaczyć. Powodzenia!

Michal

Autor: Adam Jesionkiewicz

Pasjonat nowych technologii, popularyzator nauki i astronomii. Astrofotograf kosmicznych cudów. Założyciel najpopularniejszego polskiego forum dla miłośników piękna nocnego nieba.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.