Zasłużona publikacja Michała w Sky&Telescope

sky.jpg

I znowu muszę chwalić Michała Kałużnego. Zaraz zostanę oskarżony o wspieranie „kliki”, ale cóż – to kolejne zdjęcie, które po prostu – miało „wygrać”, zanim zostało zrobione 😉

A teraz zupełnie poważnie – zdjęcie jest naprawdę niezwykłe, co moja skromna osoba dostrzegła od pierwszego wejrzenia. Jest to jedna z takich fotografii, która musi przejść do historii – tym bardziej, że uwieczniony został niezwykły obiekt. Kometa McNaught pojawiła się zaskakująco – tak samo jak potem się rozwinęła, dając niezwykły spektakl na południowej półkuli.

Polecam lekturę ostatniego Sky&Telescope, w szczególności dlatego, że nasz kolega Michał Kałużny prezentuje swoje zdjęcie w galerii.

Michał – jeszcze raz gratuluję i do dzieła. Pamiętajcie o jednym – aby zrobić takie zdjęcie, nie trzeba mieć sprzętu za 100K. Dlatego tak mocno wspieram takie działania. Takie sukcesy są w zasięgu każdego. Trzeba tylko ruszyć dupsko i ćwiczyć, a jak już coś zrobimy dobrego, to trzeba się tym chwalić.

Poniżej obiecany skan:
st.jpg

Autor: Adam Jesionkiewicz

Pasjonat nowych technologii, popularyzator nauki i astronomii. Astrofotograf kosmicznych cudów. Założyciel najpopularniejszego polskiego forum dla miłośników piękna nocnego nieba.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.